Menu

jakie auto sportowe do 30 tys

Kiedy mowa o sportowych autach, wiele osób myśli o drogich, ekskluzywnych modelach z wysoką ceną. Jednak pasja do sportowych samochodów nie musi być nieosiągalna, zwłaszcza jeśli mowa o rynku wtórnym. W tej cenie można znaleźć używane auta sportowe, które nadal zapewniają przyjemność z jazdy i emocje na drodze. Przedstawiamy listę popularnych modeli dostępnych w cenie do 30 tysięcy złotych.

Mazda MX-5 (NA, NB lub NC)

Mazda MX-5 to ikona motoryzacji i jedno z najbardziej popularnych aut sportowych na świecie. Stworzone z myślą o przyjemności z jazdy, MX-5 oferuje lekką konstrukcję i smukłe linie. Wersje NA, NB i NC można łatwo znaleźć w przedziale cenowym do 30 tys. zł, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla miłośników sportowych aut. Silniki o pojemności od 1.6 do 2.0 litra zapewniają wystarczająco dużo mocy, aby cieszyć się dynamiczną jazdą.

Honda Civic Type R (EP3)

Honda Civic Type R to kolejny popularny model sportowy, który można kupić za kwotę do 30 tys. zł. Wersja EP3 (produkowana w latach 2001-2005) wyposażona jest w silnik VTEC o pojemności 2.0 litra i mocy 200 KM, co gwarantuje świetne osiągi. Ten przednionapędowy hatchback oferuje również doskonałą przyczepność i precyzyjne prowadzenie, co jest niezwykle ważne dla sportowych aut.

BMW E36 328i

Choć BMW E36 nie jest typowym sportowym autem, to jednak model 328i z silnikiem o pojemności 2.8 litra i mocy 193 KM może zaoferować sporo radości z jazdy. Wariant Coupe jest najbardziej pożądany, ale można również znaleźć Sedan lub Cabrio. Uwaga na korozję i zużycie zawieszenia - warto zadbać o właściwe utrzymanie, aby cieszyć się komfortem i osiągami.

Ford Fiesta ST (MK6)

Ford Fiesta ST (MK6) jest świetnym wyborem dla osób szukających małego, zwinnego auta o sportowym charakterze. Wyposażona w 2.0-litrowy silnik o mocy 150 KM, Fiesta ST oferuje zadowalającą moc, zwłaszcza w połączeniu z niską masą. Przyjemne prowadzenie i dobra przyczepność sprawiają, że jazda tym autem to prawdziwa przyjemność. Warto jednak zwrócić uwagę na stan techniczny, ponieważ niektóre egzemplarze mogą wymagać napraw. 5.

Volkswagen Golf GTI (MK4)

Volkswagen Golf GTI to jedno z najbardziej kultowych sportowych aut na świecie. Wersja MK4 z silnikiem o pojemności 1.8 lub 2.0 litra i mocy od 150 do 180 KM jest dość często dostępna w cenie do 30 tys. zł. Golf GTI oferuje doskonałe prowadzenie i przyczepność, a także stylowy wygląd. Jednak warto pamiętać o regularnym serwisowaniu, ponieważ egzemplarze zaniedbane mogą sprawiać problemy.

Subaru Impreza WRX (GD)

Subaru Impreza WRX to legendarny model sportowy, który zyskał sławę dzięki swoim osiągom i stylowej stylistyce. Wersja GD z silnikiem 2.0 litra i mocy 225 KM to doskonały wybór dla osób szukających mocnego, solidnie wykonanego auta o sportowym charakterze. WRX oferuje również świetną przyczepność dzięki standardowemu napędowi na cztery koła. Jednak warto uważać na eksploatację, ponieważ niektóre egzemplarze mogą wymagać kosztownych napraw.

Audi TT (MK1)

Audi TT to elegancki i stylowy sportowy samochód, który można kupić w cenie do 30 tys. zł. Wersja MK1 z silnikiem 1.8 litra i mocą od 150 do 225 KM oferuje dynamiczną jazdę i doskonałe prowadzenie. Audi TT wyróżnia się również oryginalnym wyglądem, który nadal wygląda bardzo atrakcyjnie. Jednak warto zwrócić uwagę na korozję, która może wpłynąć na stan techniczny auta.

Renault Clio Sport (MK2)

Renault Clio Sport to mały, zwrotny samochód, który oferuje dużo radości z jazdy. Wersja MK2 z silnikiem 2.0 litra i mocą 172 KM to doskonały wybór dla osób szukających kompaktowego, sportowego auta. Clio Sport oferuje precyzyjne prowadzenie i dobry poziom przyczepności, co czyni jazdę jeszcze bardziej przyjemną. Warto jednak zwrócić uwagę na stan techniczny, ponieważ niektóre egzemplarze mogą wymagać napraw.

Peugeot 206 RC

Peugeot 206 RC to niewielki, zwrotny samochód, który oferuje dużo radości z jazdy. Wersja RC z silniki em 2.0 litra i mocą 177 KM to doskonały wybór dla osób szukających małego, ale mocnego sportowego auta. 206 RC oferuje dobre przyspieszenie i przyjemne prowadzenie, a także stylowy wygląd. Jednak warto zwrócić uwagę na stan techniczny i regularne serwisowanie, ponieważ niektóre egzemplarze mogą wymagać napraw.

Fiat Coupe

Fiat Coupe to sportowy samochód z lat 90-tych, który oferuje nie tylko dynamiczną jazdę, ale również charakterystyczny wygląd. Wersje z silnikami 2.0 lub 2.0 Turbo o mocy od 150 do 220 KM są dostępne w cenie do 30 tys. zł. Fiat Coupe oferuje dobre prowadzenie i przyjemne wrażenia z jazdy, ale warto pamiętać o regularnym serwisowaniu i uważać na korozję.

Podsumowując, wybierając sportowe auto z budżetem do 30 tys. zł, można znaleźć wiele ciekawych opcji na rynku wtórnym. Warto jednak zwrócić uwagę na stan techniczny, historię serwisową i ewentualne naprawy, które mogą być potrzebne w przyszłości. Kluczowymi czynnikami decyzyjnymi dla nabywców powinny być również osiągi, stylowy wygląd, jakość prowadzenia i przyczepność. Z tego powodu warto dokładnie przebadać dostępne na rynku wtórnym modele i wybrać ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Najnowsze wpisy

tanie samochody sportowe

Tanie Samochody Sportowe do 50 tysięcy - Najlepsze Modele Używanych Aut Sportowych

22-06-2023

Każdy miłośnik motoryzacji, kto kiedykolwiek poczuł przyspieszenie sportowego auta, marzy o posiadaniu takiego

Czytaj dalej
Amatorskie rajdy samochodowe

Amatorskie rajdy samochodowe - adrenalina i rywalizacja wśród pasjonatów motoryzacji

01-05-2023

Amatorskie rajdy samochodowe to jedna z najpopularniejszych form sportu, która przyciąga coraz większą rzeszę

Czytaj dalej
najszybszy samochód świata

Najszybsze samochody świata - technologiczne arcydzieła osiągające nieprawdopodobne prędkości

05-04-2023

Bugatti Chiron Super Sport 300+ Hennessey Venom F5 Koenigsegg Jesko Absolut

Czytaj dalej
Mazda RX 8

Mazda RX-8 - Zobacz szczegółowe opinie, oceny i wrażenia użytkowników

18-03-2023

Mazda RX-8 to jeden z najbardziej znanych i cenionych samochodów sportowych, którego produkcja rozpoczęła się

Czytaj dalej
Palenie gumy w Mustangu GT

Ford Mustang: Ewolucja Legendy, Najważniejsze Wersje i Sekrety Sukcesu

20-02-2023

Ford Mustang, debiutujący w 1964 roku, przeszedł przez sześć generacji, ewoluując wraz ze zmieniającymi się gu

Czytaj dalej
Ubezpieczenie aut rajdowych

Bezpieczeństwo na rajdowych trasach - dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie auta

02-02-2023

Ubezpieczenie aut rajdowych to niezbędny element każdego właściciela samochodu sportowego. Ta specjalna polisa

Czytaj dalej