Gran Turismo Polonia 2022 – Niesamowita pzygoda dla właścicieli supersamochodów w Polsce

Redakcja

1 stycznia, 2024

Trasa pełna emocji i atrakcji

Gran Turismo Polonia rozpoczęło się w Sopocie, skąd 7 lipca uczestnicy udali się do Mikołajek, po drodze zatrzymując się w Szczytnie. Następnego dnia, z malowniczego serca Mazur, uczestnicy obierali kurs na stolicę, zatrzymując się na lunch w Ostrowi Mazowieckiej. 9 lipca samochody pokonały krótki odcinek pomiędzy Warszawą a Łodzią, gdzie właściciele superaut zatrzymali się na kolejny nocleg. Ostatni odcinek trasy został zaplanowany na niedzielę, 10 lipca, kiedy to kierowcy przenieśli się do finałowej destynacji, czyli Poznania. W trakcie każdego z przystanków, wszystkie samochody zostały wyeksponowane na zewnętrznych parkingach, tak aby chętni miłośnicy motoryzacji mogli przyjrzeć się im z bliska. Podczas przystanków specjalnych w Szczytnie i Ostrowi Mazowieckiej, organizatorzy wraz z lokalnymi władzami przygotowali dodatkowe atrakcje dla wszystkich kibiców.

100 milionów złotych w trasie

W ramach Gran Turismo Polonia, przez malownicze polskie drogi przejechało ponad 100 supersamochodów, wśród których nie zabrakło prawdziwych unikatów. Szacowana wartość całej mechanicznej kawalkady wyniosła przeszło 100 mln złotych! Właściciele wyjątkowych aut, takich jak Hennessey F5, DeLorean DMC-12, Porsche 9FF, Lexus LFA czy Lamborghini Diablo, wzięli udział w imprezie. Po pięciu dniach podróży przez Polskę, kierowcy zatrzymali się w Poznaniu, gdzie w poniedziałek rozpoczęła się część sportowa Gran Turismo Polonia. Tam, przez dwa dni na wymagającej nitce Toru Poznań, kierowcy pod okiem profesjonalnych instruktorów trenowali szybką jazdę swoimi samochodami. Uczestnicy w dżentelmeńskiej rywalizacji starali się uzyskać najlepszy czas okrążenia i zdobyć tytuł King of Gran Turismo Polonia 2022.

Wielkie zakończenie imprezy

Impreza zakończyła się we wtorek kolacją pożegnalną, po której uczestnicy opuścili Poznań. W środę samochody rozjechały się w różnych kierunkach, wracając do swoich krajów pochodzenia. Gran Turismo Polonia 2022 przeszło do historii jako niezapomniane wydarzenie, które zgromadziło miłośników motoryzacji i przyciągnęło wielu ciekawskich obserwatorów. To wyjątkowe wydarzenie na polskiej scenie motoryzacyjnej z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników oraz miłośników supersamochodów, którzy mieli okazję podziwiać niezwykłe maszyny z bliska. Organizatorzy już teraz deklarują, że przygotowują się do kolejnej edycji Gran Turismo Polonia, która ma być równie spektakularna i emocjonująca, co tegoroczna impreza.

Obejrzyj relacje

Polecane: