Menu

sportowe auta elektryczne

W ostatnich latach elektromobilność staje się coraz popularniejsza, a samochody elektryczne zyskują na popularności. Wraz z tym trendem rośnie również zapotrzebowanie na samochody elektryczne o wysokich osiągach i sportowym charakterze. W związku z tym, przygotowany ranking najpopularniejszych modeli sportowych samochodów elektrycznych może być bardzo pomocny dla osób zainteresowanych zakupem takiego pojazdu.

Ranking zawiera modele samochodów, które łączą sportowe osiągi z zaletami elektromobilności, takimi jak cicha praca silnika, brak emisji spalin i niższe koszty eksploatacji. Wśród zaprezentowanych modeli znajdują się auta o imponującej mocy, które osiągają wysokie prędkości, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska.

Dzięki temu rankingowi, potencjalni nabywcy mają szansę poznać najbardziej popularne modele sportowych samochodów elektrycznych, porównać ich osiągi i wybierać spośród nich najlepszy dla siebie. Zwięzłe podsumowanie przedstawione w nagłówku pozwala na szybkie i łatwe zrozumienie zawartości artykułu i ułatwia czytelnikom zapoznanie się z prezentowanym materiałem.

Model Filmik Opis
Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid to flagowy model tej marki, który w 2021 roku ustanowił rekord prędkości dla samochodów elektrycznych na torze Laguna Seca. Ten elektryczny pojazd może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,98 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą ponad 320 km/h.
Porsche Taycan
Porsche Taycan to pierwszy samochód elektryczny tej marki, który w pełni odzwierciedla sportowy charakter i prestiż, z którym kojarzą się pojazdy z tą nazwą. Ten luksusowy samochód może rozpędzić się do 100 km/h w 2,8 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą ponad 250 km/h.
Rimac C_Two Rimac C_Two to najnowszy projekt chorwackiego producenta samochodów elektrycznych, który zapowiada się jako jedna z najpotężniejszych maszyn tego typu na świecie. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,85 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 412 km/h.
Audi e-tron GT
Audi e-tron GT to kolejny sportowy samochód elektryczny, który oferuje wysoką jakość wykonania i osiągi. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w 3,3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 245 km/h.
Mercedes-Benz EQS AMG
Mercedes-Benz EQS AMG to luksusowy samochód elektryczny, który w pełni odzwierciedla sportowy charakter i elegancję tej marki. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w 3,4 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 220 km/h.
Lucid Air Dream Edition
Lucid Air Dream Edition to luksusowy samochód elektryczny, który oferuje imponujące osiągi. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w 2,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 270 km/h.
Lotus Evija Lotus Evija to pierwszy w historii samochód elektryczny tej marki, który zapowiada się jako jedna z najpotężniejszych maszyn na świecie. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 320 km/h.
Aspark Owl Aspark Owl to japoński supercar, który może pochwalić się niesamowitą mocą i osiągami. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w 1,69 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 400 km/h.
Nio EP9 Nio EP9 to chiński supercar, który zapowiada się jako jedna z najpotężniejszych maszyn elektrycznych na świecie. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w 2,7 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 313 km/h.
Pininfarina Battista Pininfarina Battista to luksusowy samochód elektryczny, który łączy w sobie elegancję i imponujące osiągi. Ten model może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,9 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 350 km/h.

Najnowsze wpisy

tanie samochody sportowe

Tanie Samochody Sportowe do 50 tysięcy - Najlepsze Modele Używanych Aut Sportowych

22-06-2023

Każdy miłośnik motoryzacji, kto kiedykolwiek poczuł przyspieszenie sportowego auta, marzy o posiadaniu takiego

Czytaj dalej
Amatorskie rajdy samochodowe

Amatorskie rajdy samochodowe - adrenalina i rywalizacja wśród pasjonatów motoryzacji

01-05-2023

Amatorskie rajdy samochodowe to jedna z najpopularniejszych form sportu, która przyciąga coraz większą rzeszę

Czytaj dalej
najszybszy samochód świata

Najszybsze samochody świata - technologiczne arcydzieła osiągające nieprawdopodobne prędkości

05-04-2023

Bugatti Chiron Super Sport 300+ Hennessey Venom F5 Koenigsegg Jesko Absolut

Czytaj dalej
Mazda RX 8

Mazda RX-8 - Zobacz szczegółowe opinie, oceny i wrażenia użytkowników

18-03-2023

Mazda RX-8 to jeden z najbardziej znanych i cenionych samochodów sportowych, którego produkcja rozpoczęła się

Czytaj dalej
Palenie gumy w Mustangu GT

Ford Mustang: Ewolucja Legendy, Najważniejsze Wersje i Sekrety Sukcesu

20-02-2023

Ford Mustang, debiutujący w 1964 roku, przeszedł przez sześć generacji, ewoluując wraz ze zmieniającymi się gu

Czytaj dalej
Ubezpieczenie aut rajdowych

Bezpieczeństwo na rajdowych trasach - dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie auta

02-02-2023

Ubezpieczenie aut rajdowych to niezbędny element każdego właściciela samochodu sportowego. Ta specjalna polisa

Czytaj dalej